Vyberáme to najzaujímavejšie čo vidieť počas Use the c!ty!

28.05.2017

Festival Use the c!ty! aj tento rok ponúkne riadne špecialitky. Okrem cyklopotuliek sa môžete tešiť aj na ... vyberáme to najlepšie :)

 1. HUDBA V ELEKTRIČKE Č. 6      2.6.2017 - 14:00 - 15:00
  Električka číslo 6, ktorá každoročne hostí Hudbu v električke, privíta tentokrát kvarteto Peter "Molko" Molitoris (gitara, spev), Silvia Sokolová (spev), Tomi Beneš (perkusie) a Vlado Mužak (basa) - teda Bobovu diétu. Unplugged koncert sa odohrá v netradičnom priestore košickej MHD. Kapela bude hraním spríjemňovať cestujúcim ich cestu počas celej trasy až po zastávku Amfiteáter.
 2. NA HLADINE      3.6.2017 - 21:00 - 22:00

  Módna performance na hladine jazera je vyvrcholením kolekcie "Modrá" od VYVA fashion. Spája sa v nej tajomnosť ženy a odtiene modrej. Modely z dielne amatérskych návrhárok, žien a Košičaniek sa predstavia v jedinečnom spojení so základným živlom, aby VYVA opäť očarila, ohúrila, prekvapila. Pripravte sa na silný emočný a umelecký zážitok.

 3. VYFARBI SA V ŠESTKE       29.5.2017 - 10:00 - 18:00

  Pokresli okná v električke. Nechaj odkaz pre cestujúcich. Namaľuj svoje anime ja. Antistresová omaľovánka navrhnutá arteterapeutkou Lindou van Dalen ťa zbaví stresu a vytrhne zo starostí všedného dňa. Farebné dielo bude jazdiť po Košiciach a ozvláštni cestu užívateľom MHD počas celého festivalového týždňa až do nedele 4. júna.

 4. ŠTRIKOVANÉ GRAFFITY      2.6.2017 - 19:00 - 19:30

  Na finisáži - teda slávnostnom ukončení výstavy - sa budeš môcť zoznámiť s tvorcami štrikovaných graffitov. Mesiace apríl až máj trávili šikovné ženy zo Združenia žien Slovenska - Košice, tvorivá skupina Terasanky z Výmenníka Obrody, klienti z Arcidiecéznej charity Košice a dobrovoľníci prípravou štrikovaných a háčkovaných grafitov, ktoré sú akýmsi mementom tradičných ručných výrobkov pre súčasný konzumný svet.