Sochy - nemí svedkovia doby

08.05.2017

Sochy - stretávame ich denno-denne. Prechádzame okolo nich mlčky, bez pozdravu. Jednoducho si ich nevšímame. Sú to však nemí svedkovia doby, ktorí prežili mnohé roky, ale aj svedčia o dobe, z ktorej pochádzajú. Sochy.

Košice sú mesto, ktoré je doslova posiate mnohými sochami, ktoré skrášľujú nielen centrum mesta, ale aj jeho sídliská. Snáď najviac sôch nájdeme na Terase, kde nájdete umelecké diela doslova pri každom paneláku. 

Sochy majú svoj vlastný život. Popri ruchu bežného dňa, ktorý sa okolo nich odohráva, nemo stoja na svojich podstavcoch a sledujú okolité dianie. Mnohokrát prežívajú niekoľko generácií. Niekedy však padnú. Či už kvôli okolitej, čoraz zväčšujúcej sa výstavbe alebo jednoducho kvôli tomu, že sa stanú nevhodnými. Mnoho z nich už v čase svojej inštalácie niesli odkaz, ktorý vtedajšia doba neodhalila - len preto sa mohli stať súčasťou sídlisk. 

Každá jedna socha skrýva svoj vlastný príbeh. Príbeh, ktorý si povieme počas prvej tohtoročnej cyklopotulky Po stopách košických sôch, ktorá štartuje v sobotu 3. júna od 16:00 z priestranstva pred Spoločenským pavilónom.

Spoznajte košické sochy na cyklopotulke 

PO STOPÁCH KOŠICKÝCH SÔCH

Zaujali Vás cyklopotulky? Zaregistrujte svoj email k nám a my Vás budeme pravidelne informovať o našich podujatiach :)