Použite mesto na festivale Use the c!ty

13.05.2017

Módna šou na jazere, výstava na ulici, hudba v meste, omaľovánka v pohybe, divadlo v paneláku, ohňová šou a cirkus na sídlisku, divadlo pri Urbanovej veži, hudba v električke, hry v parku - to všetko a ešte oveľa viac na vás čaká v priebehu piatich dní od 30. mája do 3. júna počas festivalu USE THE C!TY!

Festival každoročne láka tisíce ľudí, aby si svoje mesto pozreli z inej perspektívy ako obvykle. Vďaka množstvu slovenských a zahraničných umelcov, ktorí s vysokým nasadením oživujú známe aj neprebádané zákutia Košíc, majú diváci možnosť vidieť verejný priestor inými očami. V pravidelnej ponuke festivalu môžeš nájsť divadlo, hudbu a tanec v uliciach, ale aj nevšedné architektonické zásahy, ktoré na niekoľko dní menia tvár aj charakter mesta.

Tento rok sa môžete tešiť aj na viacero noviniek. Medzi nich patrí aj prvá zo série Košických cyklopotuliek. V sobotu 3. júna sa na bicykloch stretneme pred Spoločenským pavilónom, odkiaľ vyrazíme na 5 kilometrov dlhú trasu po stopách košických sôch naprieč Terasou.

Festival USE THE C!TY oslávi v roku 2017 svoje deviate narodeniny. Počas uplynulých ročníkov si ho stihlo obľúbiť množstvo Košičanov najmä pre zaujímavé a netradičné podujatia, akými sú napríklad Hudba v električke či štrikovanie na tých najnečakanejších miestach. Festival organizujú Výmenníky a na ich stránke si môžete pozrieť celý program festivalu.


Spoznajte košické sochy na cyklopotulke

PO STOPÁCH KOŠICKÝCH SÔCH