Organizačné pokyny | Cyklopotulka Po stopách košických sôch

31.05.2017

Organizácia cyklopotuliek je pomerne náročná. Vzhľadom na očakávaný vyšší počet jej účastníkov, prinášame zopár rád a usmernení, ktoré vám pomôžu užiť si cyklopotulku čo najviac a najpohodlnejšie.

  • Miesto stretnutia: priestranstvo pred Spoločenským pavilónom
  • Čas stretnutia: 16:00 (vyrážame približne o 16:05); odporúčame prísť trošku skôr ako o 16:00
  • Dĺžka trasy: 5 km (cca 100 minút)
  • Zoberte si so sebou fľašu vody; malé občerstvenie bude pripravené v cieli cyklopotulky vo Výmenníku Štítová
  • V prípade detí na bicykloch je potrebná prilba (podľa zákona musia deti na bicykli do 15 rokov mať na hlave prilbu za každých okolností)

Ako pelotón cyklistov sa budeme presúvať po sídlisku Terasa len po chodníkoch/cyklochodníkoch (s výnimkou presúvania sa cez križovatky). Prosíme všetkých cyklistov, aby rešpektovali dopravnú situáciu, dopravné značenie a dopravné predpisy. Tiež prosíme, aby sa cez križovatky presúvali výhradne cez prechody pre chodcov. 

Prosíme účastníkov cyklopotulky, aby rešpektovali pokyny organizátorov.

Na čele pelotónu bude Veronika, Ondrej a Peter. Na konci pelotónu budú bicyklovať dvaja spoluorganizátori. Súčasťou organizačného tímu budú ešte fotografi. Všetci organizátori budú mať na sebe tričká festivalu Use the c!ty a budú vám v prípade potreby k dispozícii. Neváhajte sa na nich obrátiť. 

  • Prosíme všetkých účastníkov cyklopotuliek, aby si počínali tak, aby nedošlo ku škodám na zdraví. Organizátori nezodpovedajú za majetkovú škodu ani za ujmy na zdraví. Účasťou na cyklopotulkách súhlasíte s organizačnými pokynmi a s ich rešpektovaním.

V prípade nepriaznivého počasia sa cyklopotulka presúva o deň neskôr, na nedeľu, 4. júna (o 16:00, pri Spoločenskom pavilóne). 

Tešíme sa na vás!

Organizátori Ondrej a Veronika