6 dôvodov, prečo bicyklovať

23.04.2017

Bicykel už dávno nie je len obyčajným športovým náčiním. Stal sa súčasťou životného štýlu či dokonca spôsobom, ako pomôcť v boji proti znečisťovaniu našej planéty.

1. Lepšia kondička a zdravotný stav
Nie je žiadnym tajomstvom, že pravidelná cyklistika má priaznivý vplyv na zdravotný stav človeka. Pomáha spaľovať tuky, zlepšuje kondičku, svalovú silu či pružnosť. Okrem kondičky cyklistika napomáha aj posilňovať imunitu a tým predchádzať rôznym chorobám, zlepšuje krvný obeh či funkciu srdca. Pri bicyklovaní nezapájame len svaly na nohách, ale v celom tele. Tento šport jednoznačne prináša človeku množstvo zdravotných výhod.

2. Uvoľňuje stres a napätie
Bicyklovanie je pre mnohých spôsobom odreagovania sa, uvoľnenia stresu a napätia, čo je v dnešnej dobe, zdá sa, nevyhnutné. Čas strávený na bicykli je istým spôsobom útekom z uponáhľanej a vyčerpávajúcej doby.

3. Neznečisťuje životné prostredie
Jedným z najväčších svetových problémov je znečistenie, globálne otepľovanie či klimatická zmena. Bicykel žiadnym spôsobom neznečisťuje životné prostredie, sú tiché a radia sa medzi vozidlá s nulovými emisiami.

4. Voľnosť
Cestovanie autobusom, vlakom či električkou je značne obmedzujúce. Nielen že musíte rešpektovať cestovný poriadok či trasu, na niektoré miesta sa ani vôbec nedostanete. Bicykel je výborný prostriedok na presun na miesta, kde sa môžete dostať rýchlo, pohodlne a zdravo. 

5. Rýchlo aj pri zápche
Zatiaľ čo autá, autobusy a do istej miery aj električky sú závislé na aktuálnej dopravnej situácii, bicykle sa dokážu vyhnúť všetkým zápcham či nehodám, ktoré sú najmä vo väčších mestách každodennou realitou.

6. Neplatíte parkovné :)
V súčasnosti je najmä v Košiciach veľmi živá téma parkovania. Na bicykle sa žiadne parkovné nevzťahuje a cyklisti nemusia hľadať voľné parkovacie miesta, čo je na mnohých miestach naozaj veľký problém. 

V neposlednom rade je bicykel najvhodnejším prostriedkom na dlhšie prehliadky miest. Tak prečo sa nepridať k nám? :)

Bol tento článok zaujímavý? Pomôž nám a zdieľaj ho na svojom facebooku či instagrame.