Košické centrum ukrýva množstvo tajomných zákutí

08.07.2017

Košické centrum je nielen krásne, ale aj veľmi zaujímavé nech sa naň pozrieme z akéhokoľvek uhla. Okrem dobre známych pamiatok ukrýva aj množstvo tajomstiev, ktoré odhalíme na augustovej cyklopotulke.

Košické historické centrum neobíde pri návšteve mesta žiaden turista a každý z neho odchádza očarený. Ba dokonca aj každý domáci z neho odchádza odpočínutý a možno aj tak trošku hrdý na to, čo "doma" máme. 

Hlavná ulica, pre ktorú je typická spievajúca fontána, Dóm sv. Alžbety či maličký pôtočik však ukrýva aj množstvo detialov, okolo ktorých možno prechádzame každý deň a ani si nevšimneme. "Na košickej Hlavnej ulici môžeme nájsť veľa tajomných zákutí, ktoré skrývajú mnohé prekvapenia" konštatuje Monika, vedúca augustovej cyklopotulky Tajomstvá Hlavnej ulice.

Monika ďalej vysvetľuje, že nasledujúca cyklopotulka bude prekvapením aj pre tých, ktorí si mysleli, že košickú Hlavnú už poznajú. "Prejdeme si také miesta a povieme si také pikošky, ktoré vás zaručene prekvapia a zároveň presvedčia, že história nie je ani zďaleka preskúmaná tak, ako si mnohí myslia" uzatvára Monika svoje pozvanie na cyklopotulku.

Kto bude viesť cyklopotulku TAJOMSTVÁ HLAVNEJ ULICE?

Monika je 22 ročnou študentkou španielskej filológie, ktorá už niekoľko rokov sprevádza turistov po Dóme sv. Alžbety, o ktorom hovorí ako o impozantnej katedrále, okolo ktorej nikto neprejde bez povšimnutia. "Najradšej som vždy v pohybe, preto rada cestujem, s čím sa spájajú aj moje ďalšie dve najväčšie záľuby, a to spoznávanie nových miest, ich histórie a pamiatok, a cudzie jazyky, ktoré aj študujem."


© 2013 - 2018 Projekt BIKE
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!