Ďakujeme!

28.08.2017

Pomaly odpočítavame posledné dni či hodiny augusta. Pre väčšinu z nás zlá správa - žiaci aj študenti sa vracajú späť do škôl, pracujúci sa vracajú do kolobehu bežných pracovných dní. Pomaly však odpočítavame aj dni príjemného počasia na cyklistiku a zároveň sa končia aj tohtoročné Košické cyklopotulky.

Pevne veríme, že sme vám tohtoročné leto spríjemnili, dokázali vám, že stále je čo objavovať v meste, o ktorom sme si mysleli, že poznáme už dokonale. Vybrali sme sa po stopách košických sôch, ktorých je na Terase naozaj veľa. "Voľba košických sôch bola jednoznačná. Umenie vo verejnom priestore v takom množstve, aké môžeme nájsť na košickej Terase je skoro rarita" konštatuje jedna z organizátoriek Monika Czingely. 

Druhá cyklopotulka patrila histórii. "Košice majú bohatú históriu. O tom niet pochýb. Len málokto však vie, že jednou z dôležitých postáv v histórii bol košický kat. Práve tomu sme venovali júlovú cyklopotulku" objasňuje výber témy Veronika Ocejáková. 

To, že naozaj nepoznáme historické centrum mesta tak, ako sme si doteraz mysleli sme si dokázali na tretej, augustovej cyklopotulke. Práve na nej sme hľadali rôzne tajomstvá a detaily Hlavnej ulice. "Hlavná ulica je pre mňa miestom, kde stále môžeme vidieť niečo nové. Vždy ma niečo prekvapí" hovorí Monika. 

Septembrovú cyklopotulku sme boli nútení z organizačných dôvodov zrušiť. "Mali sme pred sebou ťažkú úlohu. V čase veľkých rekonštrukcií nielen električkových tratí sa nám podarilo vytvoriť trasu, na ktorej by sme boli schopní spoznať mimoriadne zaujímavú históriu košickej električky. Do našich plánov vstúpili také faktory, kvôli ktorým sme sa museli rozhodnúť tak, ako sme sa rozhodli" objasňuje Ondrej Behún, ktorý však v zápätí dodáva, že o túto tému cyklisti neprídu. Bude zaradená budúce leto hneď ako prvá. 

Áno, nevzdávame sa a chystáme sa pokračovať aj budúce leto. Začneme hneď v júni. Veríme, že sa chystáte spolu s nami a aj budúce leto prežijeme každú prvú sobotu v mesiaci spolu, na bicykli. 

Vidíme sa o pár mesiacov :)

organizátori

© 2013 - 2018 Projekt BIKE
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!